מבוגרים
Alternate Text

תצוגת הקבע 'עולמם של הפלשתים'. אוצרת: גלית ליטני

המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן באשדוד הינו מוזאון ארכיאולוגי היחיד בארץ ובעולם העוסק בתרבות הפלשתית. למדנו להכיר את הפלשתים דרך עיניו של המחבר המקראי. שלל סיפורי הקרבות והמלחמות עם תושבי המקום; סיפורו של שמשון עם דלילה הפלשתית; מותו של המלך שאול וקרב הניצחון הבלתי אפשרי של דוד על גוליית – אלו נתפשו כמרתקים שהשאירו חותמם באתוס היהודי והלאומי. אך פרט לאלו - מה עוד ניתן ללמוד אודות העם הפלשתי? מדוע עזבו את אדמתם במאה ה-12 לפנה"ס ומדוע הגיעו לאזורנו? כיצד חיו, השתלבו בין שאר העמים ומה עלה בגורלם? תצוגת הקבע 'עולמם של הפלשתים' מציעה הצצה לחייו של האדם הפלשתי ומציגה אותו באור שטרם נראה בעבר. ייחודה של התצוגה היא בשילוב חדשני ומקורי בין מוצגים ארכיאולוגיים לצד מייצגים טכנולוגיים חווייתיים.

 

הגלריה לתערוכות מתחלפות. אוצרת: יעל ויזל

בגלריה מוצגות תערוכות בתחומי התרבויות והאתנוגרפיה המאפשרות הצצה למסורות ולמנהגים בחתכי אוכלוסייה מגוננים בישראל. התערוכה מתחלפת אחת לשנה.

התערוכה הנוכחית 'סירי מולדת - זיכרונות ממטבחה של סבתא' מציצה למסורות בישול, כלי מטבח, סירים ומתכונים מקהילות ותרבויות שונות. כך התערוכה קוראת את סיפוריהם האישיים של האנשים מאחורי הכלים. התערוכה תנעל ב- 31/3/2016.